Aktivity v okolí

Tollendorf

Pro milovníky adrenalinu 

Chata Tollendorf se nachází v bezprostřední vzdálenosti od adrenalinového parku Jedlová. Adrenalinový park Jedlová nabízí širokou škálu jak letních, tak i zimních aktivit. Mezi letní aktivity patří kupříkladu obří houpačka, na které zažijete volný pád, půjčovnu downhillových koloběžek, lanové centrum, lezeckou stěnu nebo také sjezdové tříkolky. 

Více informací

Pro milovníky cykloturistiky 

Českosaské Švýcarsko, Lužické i Žitavské hory nabízejí nepřeberné množství malebných a různě náročných cyklotras.
Chata Tollendorf je ideálně umístěna pro objevování všech těchto zákoutí. Víme, že Vám na Vašich dvoukolých kamarádech záleží a proto jim nabízíme uzamykatelnou kolárnu.

V případě zájmu Vám můžeme zařídit i půjčení kol již od 350,- Kč/den nebo o trochu pohodlnějších elektrických kol již od 590,- Kč/den.

Více informací

Pro milovníky piva 

Pro vyznavače tohoto lahodného moku se v našem okolí nachází hned několik pivovarů, které již na trhu působí několik let a získali si velmi silné postavení. Nejbližším měšťanským pivovarem v našem okolí je Pivovar Falkenštejn nacházející se v Krásné Lípě (centrum Českosaského Švýcarska), který svoji produkci piva zahájil v roce 2013. Od té doby sbírá jedno ocenění za druhým a jedná se vskutku o velmi dobré pivo. Dalším velmi známým pivovarem nacházejícím se ve městě Varnsdorf je pak Pivovar Kocour, který na trhu působí od roku 2008 a postupem času se rozšířil do všech koutů České Republiky, ale i zahraničí.

Pivovar Kocour Pivovar Falkenštejn

Pro milovníky relaxace   

V tomto případě bychom si Vás rádi dovolili zavést do blízkého pohraničí, konkrétněji do malebného městečka Bad Schandau, které je od nás vzdáleno necelou hodinku cesty autem. Jedná se o jednoho z nejkrásnějších měst podél řeky Labe. Mimo jiné se zde nacházejí termální lázně Toskana ve kterých je velký saunový svět nebo také tzv. “tekoucí zvuk“ kde se ve vodě vznášíte ve stavu beztíže a posloucháte relaxační hudbu.

Více informací