Aktivity v okolí

Tollendorf

Pro milovníky adrenalinu


Chata Tollendorf se nachází v bezprostřední vzdálenosti od adrenalinového parku Jedlová, který se stává rok od roku stále více a více populárnější. Adrenalinový park Jedlová nabízí širokou škálu jak letních, tak i zimních aktivit. Mezi letní aktivity patří kupříkladu obří houpačka, na které zažijete volný pád, půjčovnu downhillových koloběžek, lanové centrum, lezeckou stěnu nebo také sjezdové tříkolky. Naopak v zimních měsících nabízí dvě plně sjízdné sjezdovky o délce 1200m na které vede kotvový vlek, dále běžecké tratě nebo také snowpark.

Více informací

Pro milovníky cykloturistiky


Českosaské Švýcarsko, Lužické i Žitavské hory nabízejí nepřeberné množství malebných a různě náročných cyklotras. Chata Tollendorf je ideálně umístěna pro objevování všech těchto zákoutí. Víme, že Vám na Vašich dvoukolých kamarádech záleží a proto jim nabízíme uzamykatelnou úschovu.

V případě zájmu Vám můžeme zařídit i půjčení kol již od 350,- Kč za den nebo o trochu pohodlnějších elektrických kol již od 590,- Kč za den.

Pro milovníky piva


Pro vyznavače tohoto lahodného moku se v našem okolí nachází hned několik pivovarů, které již na trhu působí několik let a získali si velmi silné postavení. Nejbližším měšťanským pivovarem v našem okolí je Pivovar Falkenštejn nacházející se v Krásné Lípě (centrum Českosaského Švýcarska), který svoji produkci piva zahájil v roce 2013. Od té doby sbírá jedno ocenění za druhým a jedná se vskutku o velmi dobré pivo. Dalším velmi známým pivovarem nacházejícím se ve městě Varnsdorf je pak Pivovar Kocour, který na trhu působí od roku 2008 a postupem času se rozšířil do všech koutů České Republiky, ale i zahraničí.

Pivo Falkenštejn    Pivovar Kocour

Pro milovníky relaxace


V tomto případě bychom si Vás rádi dovolili zavést do blízkého pohraničí, konkrétněji do malebného městečka Bad Schandau, které je od nás vzdáleno necelou hodinku cesty autem. Jedná se o jednoho z nejkrásnějších měst podél řeky Labe. Mimo jiné se zde nacházejí termální lázně Toskana ve kterých je velký saunový svět nebo také tzv. “tekoucí zvuk“ kde se ve vodě vznášíte ve stavu beztíže a posloucháte relaxační hudbu.

Více informací

Pro milovníky vína

Připravujeme!

Zde bychom si dovolili trochu odbočit od lokálních produktů a zavedli Vás do nedaleko vzdálené země zvané Slovinsko, které má jednu z nejstarších evropských tradic v pěstování vinné révy a následné produkci vína. V případě zájmu budeme poskytovat vybranou ochutnávku těch nejlepších vín pocházejících ze všech vinařských regionů této krásné země doprovázenou ochutnávkou vybraných sýrů a uzenin z lokálních mlékáren a uzenářství.