Chata Tollendorf

Pár slov o nás

Rádi bychom Vás přivítali v našem malém rodinném penzionu zvaném Chata Tollendorf nacházejícím se v osadě Rozhled u malebného městečka Jiřetín pod Jedlovou v severních Čechách. Náš penzion získal svoje jméno na základě původního německého názvu pro osadu Rozhled – Tollendorf, která je poprvé zmiňována již v roce 1471. Penzion se nachází v samotném srdci Lužických hor přímo pod vrcholem rozhledny Jedlová a romantickou zříceninou hradu Tolštejn. Zároveň jsme výchozím bodem pro objevování přírodních scenérií Českosaského Švýcarska.

Pro milovníky zimních sportů jsme ideálně umístěni přímo na sjezdovce největšího lyžařského areálu Lužických hor – Jedlová, který nabízí dvě sjezdovky o délce 1200m, běžecké tratě v okolí Jedlové a další využití. Zkrátka nepřijdou ani milovníci adrenalinových sportů – sousedíme přímo s adrenalinovým parkem Jedlová, který nabízí například obří houpačku, lezeckou stěnu nebo také downhill na koloběžkách a mimo jiné také nespočet cyklostezek v širokém okolí.

Odoo text and image block

Krajina podél Labe na severu Čech má svůj nezaměnitelný půvab. Nejvyhledávanější lokalitou jsou malebné Lužické hory. Zázemí pro výlety hledejte na ubytování Jiřetín pod Jedlovou nebo na ubytování Lužické horyDalší tipy najdete na ubytování Ústecký kraj a na portálu Československo.cz .