Chata Tollendorf

Rádi bychom Vás přivítali v našem malém rodinném penzionu zvaném Chata Tollendorf nacházejícím se v osadě Rozhled u malebného městečka Jiřetín pod Jedlovou v severních Čechách. Náš penzion získal svoje jméno na základě původního názvu pro osadu Rozhled – Tollendorf, která je poprvé zmiňována již v roce 1471. Penzion se nachází v samotném srdci Lužických hor a zároveň slouží jako vstupní brána do nedalekého Českosaského Švýcarska. Z našich oken lze vidět romantickou zřícenu hradu Tolštejn nebo také rozhlednu Jedlová. V docházkové vzdálenosti můžete také navštívit věhlasnou Křížovou cestu (širšímu povědomí známou z filmu Máj) nebo prozkoumat štolu sv. Jana Evangelisty. 
Zakládáme si na přátelském a rodinném prostředí, které je přizpůsobeno všem potřebám našich hostů, kterým jsme k dispozici po celou dobu jejich pobytu, tak aby si od nás odnesli co nejpříjemnější zážitek ze své dovolené. Přijeďte se sami přesvědčit a poznat všechny krásy zdejšího kraje a tajemná zákoutí Lužických hor.

 Virtuální prohlídka Chaty Tollendorf 💚Náš příběh


2018
První 4 apartmány otevřeny

Velikonoce roku 2018 jsme oslavili otevřením našich prvních čtyř loupežnických apartmánů Karásek, Pumphut, Wilda a Raschauer

2018
Apartmány hotovy!

V létě roku 2018 jsme do naší loupežnické rodiny přidali další dva apartmány Zelenofouse a Kardinka

2018
Projekt "Osvěžovna"

Pohodlí a hlavně hydratace našich hostů je naší prioritou, a proto jsme zprovoznili naši Osvěžovnu, kde si mohou hosté sami načepovat pivo Bernard, dát si prosecco nebo udělat kávu z lokální pražírny Caffe Stodola

2021
Projekt "Vinný sklípek"

Jako další zpestření pro ubytované jsme připravili vinný sklípek s výběrem světových vín a to v nejstarší části této chaty, která pochází z roku 1471!

2022
Glamping Tollendorf

V létě roku 2022 jsme si pro vás připravili žhavou novinku v podobě dvou glampingových stanů s tím nejhezčím výhledem v Lužických horách. Přijeďte vyzkoušet toto netradiční ubytování a vychutnat si místní přírodu a panenský klid.